Öne Çıkanlar berk meşeci hatay buyuksehir iskenderun ceset Samandağ haber etkinlik

Hikmet Çinçin, Abdullah Temizyürek’i Trilyoner Gazeteci Olmakla Suçladı

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin’in ‘’Hatay’da trilyoner gazeteciler var’’ açıklamasının ardından sert bir cevap veren Hatay Gazeteciler Cemiyet Başkanı Abdullah Temizyürek, Çinçin’in sözlerine açıklık getirmesini ve bu gazetecileri açıklamasını istemişti.

Bugün yeni bir açıklama yapan Hikmet Çinçin, Abdullah Temizyürek’i kastederek ‘’kimler milyon TL’lik araçlara, gayrimenkullere sahipse ve bu durum hayatın olağan akışı içinde açıklanamıyorsa, onlar kast ettiğim kişilerdir. Bu sorulara verilecek cevaplar, merak ettiğiniz milyon TL’lik gazetecileri size gösterecektir’’ ifadelerini kullandı.

Çinçin açıklamasında Temizyürek’i hedef alarak ‘’ Bilhassa 2009’dan bugüne kadar Antakya Belediyesi’ne ve sonrasında Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne yüksek rakamlı kesilen basın yayın faturaları detaylı olarak incelenmelidir’’dedi.

İşte Hikmet Çinçin çok konuşulacak o açıklaması

Doğuş TV'nin sosyal medya hesabında canlı yayınlanan programında dile getirdiğim birtakım konularla ilgili Hatay Gazeteciler Cemiyet Başkanı sayın Abdullah Temizyürek “Hatay’da milyon TL’leri olan gazetecileri” açıklamamı istemiştir.

Bağımsız olarak sadece gerçekleri aktarmayı görev edinmiş, alın teriyle evine ekmek götüren ve mesleğini icra eden gazetecileri tenzih ederek ifade etmem gereken cümlem nedeniyle basın emekçilerinden özür dilerim. Yayındaki ifadelerimde sadece çok küçük bir zümreyi kast etmiştim, fakat bu açıklamam kamuoyunda yanlış anlaşıldı. Sanki tüm basın emekçilerini ifade ettim gibi bir algı yaratıldı. Böyle bir durum asla söz konusu değildir.

Gazeteci; basın özgürlüğünü, halkın doğru haber alma ve bilgi edinme hakkını savunur, her türlü sansürle mücadele eder. Gazeteci, demokratik toplumların vazgeçilmezidir.

Bahsi geçen programda birçok konuda görüş belirtmeme rağmen sayın Temizyürek, dile getirdiğim diğer konuları bir kenara iterek hedef şaşırtmaya kalkışmıştır. Oysa sayın Temizyürek aynı programda Hatay Büyükşehir Belediyesi hakkında dile getirdiğim iddiaların hiçbirini haber yapmamış ve tartışmamış, açıklamalarımı cımbızlamıştır. Sayın Temizyürek halkın haber alma hakkı adına gazetecilik faaliyetini doğru şekilde yerine getirmemiştir.

Kişilerin gelirleri ve ödedikleri vergiler bellidir. Geliri ile orantısız bir şekilde, kimler milyon TL’lik araçlara, gayrimenkullere sahipse ve bu durum hayatın olağan akışı içinde açıklanamıyorsa, onlar kast ettiğim kişilerdir. Bu sorulara verilecek cevaplar, merak ettiğiniz milyon TL’lik gazetecileri size gösterecektir. Söz konusu isimleri ve hangi basın kuruluşlarının yüksek rakamlı ihaleler aldığını benden daha iyi bilen kişi sayın Temizyürek’tir. Bilhassa 2009’dan bugüne kadar Antakya Belediyesi’ne ve sonrasında Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne yüksek rakamlı kesilen basın yayın faturaları detaylı olarak incelenmelidir. Kesilen yüksek faturaları tespit etmek, kişilerin ve yakınlarının mal varlıklarındaki artışları araştırmak, ilgilileri teşhis etmek Cumhuriyet Savcılarının yetkisindedir. Konu yargıya intikal ederse, Cumhuriyet Savcıları ile bildiklerimi paylaşmaya hazırım. Bu faturaların bir kısmı Meclis Denetim Raporları’nda da sabittir.

Küçük bir grup mutlu azınlığı kast ederek ifade ettiğim açıklamalarımın alın teri ile geçinen basın emekçilerini rencide etmesi nedeniyle bu emekçilerden tekrar özür dilerim.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.